Ochutnejte pivo z minipivovarů

Zajímavých minipivovarů s pivem, které rozhodně stojí za ochutnání, najdete na Hané spoustu. K návštěvě vás zve například Minipivovar Kosíř, Pivovar Jadrníček, Pivovar Chomout nebo Svatováclavský minipivovar. Na svých toulkách po Hané ale určitě objevíte i pivovary další.

Minipivovar Kosíř

Tento pivovar nabízí tradičně vařené české ležáky (nefiltrované a nepasterizované), které vyrábí z hanáckého ječmene. Koupíte tu světlý 12º ležák Gabriell a polotmavé 11º pivo Haltýř. V průběhu roku se můžete těšit na nejrůznější speciály.

Pivovar Jadrníček

Pivovar Jadrníček najdete v Náměšti na Hané. Pivo se tu vaří podle původních postupů klasickou metodou. Koupíte tu 11º Jadroš, 12º Náměšťák i 13º Jadroš tmavý. Příležitostně je k dostání i pivo medové, čokoládové či další druhy. Přímo v pivovaru najdete útulnou pivovarskou hospůdku. A máte-li chuť na něco ostřejšího, je tu i palírna.

Pivovar Chomout

Pivovar Chomout je malý řemeslný pivovar v nejsevernější městské části Olomouce – obci Chomoutov. Najdete ho na hanáckém statku a kromě pivovaru je tu i hostinec. Pivo je nefiltrované a nepasterizované, k dostání tu jsou nejen klasické ležáky, ale i svrchňáky a nejrůznější sezónní speciály.

Svatováclavský minipivovar

Přímo v Olomouci se vyplatí navštívit Svatováclavský minipivovar, který nabízí 7 druhů piva (vyráběného bez pasterizace a filtrace) a domácí kuchyni. Dát si tu můžete i pivní koupel nebo užít solnou saunu.

Moritz Olomouc

Dalším pivovarem v Olomouci je pivovar Moritz, který nabízí vlastní nefiltrované pivo přímo z tanku. Výraznou chuť a vůni pivu dodává hanácký slad a chmel – žatecký poloraný červeňák. Součástí pivovaru je i hospoda, v létě můžete posedět na zahrádce, po celý rok se tu konají kulturní akce. Zajít sem můžete na koncert, divadelní představení nebo třeba na zvěřinové hody.

Poslat komentář

...